Opis egzaminu kat. D

Przed przystąpieniem do egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego realizowane są egzaminy wewnętrzne w naszej Akademii.


Egzaminy wewnętrzne są realizowane zależnie od wyboru formy realizacji zajęć teoretycznych:

 1. Wykłady stacjonarne
  Po zapisaniu się na kurs uczęszczają Państwo na wykłady stacjonarne w ramach których odbywają się również zajęcia z pierwszej pomocy. Po odbyciu części teoretycznej przystępują Państwo do jazd. Po odbyciu zajęć teoretycznych oraz praktycznych przystępują Państwo do egzaminów wewnętrznych w naszej Akademii z części teoretycznej (ul. Sienkiewicza 128) oraz po uzyskaniu wyniku pozytywnego do części praktycznej.

 2. Wykłady w formie e-learningowej (realizowane przez Internet)
  Po zapisaniu się na kurs w naszej Akademii otrzymują Państwo drogą mailową login oraz hasło do systemu e-lerningowego, w ramach którego logują się Państwo i realizują zajęcia teoretyczne. Po odbyciu części teoretycznej internetowej zgłaszają się Państwo do naszej Akademii (ul. Sienkiewicza 128) i przystępują do egzaminu wewnętrznego. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego realizują Państwo zajęcia praktyczne, po których odbyciu przystępują Państwo do egzaminu wewnętrznego praktycznego.

 3. Eksternistycznie
  Zgłaszają się Państwo do naszej Akademii ze zdaną teorią w WORD i przystępują do realizacji zajęć praktycznych, po których następuje egzamin wewnętrzny praktyczny.

Egzaminy realizowane w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego:

 1. Egzamin teoretyczny
  W części podstawowej znajduje się 20 pytań, na zapoznanie się z ich treścią jest 20 sekund, a na udzielenie odpowiedzi 15 sekund. W części specjalistycznej znajduje się 12 pytań, na  zapoznanie z każdym z nich i udzielenie odpowiedzi jest 50 sekund. Łącznie na rozwiązanie testu jest 25 minut, by otrzymać wynik pozytywny należy uzyskać min. 68 punktów.

 2. Egzamin praktyczny
  Składa się z dwóch części: zadań na placu manewrowym oraz zadań w ruchu drogowym. Czas minimalny egzaminu praktycznego dla kategorii C to 45 minut. Pełen opis części egzaminacyjnej znajduje się na stronach internetowych Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Dlaczego Akademia Kierowcy Zawodowego?

Praca kierowcy zawodowego to zajęcie niełatwe i pełne wyzwań. Osoba posiadająca odpowiednie umiejętności i kwalifikacje potwierdzone stosownymi egzaminami może liczyć nie tylko na pewne i stałe zatrudnienie, ale również dobre zarobki i prestiż. Wykonywanie zawodu kierowcy wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dlatego jesteśmy przekonani, że poza dobrymi chęciami tylko bardzo dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne gwarantuje możliwość sukcesu w tym zawodzie.


Co jest najważniejsze?

Naszą niepodważalną zaletą są doświadczeni i kompetentni instruktorzy. Wierzymy, że tylko starannie dobrani szkoleniowcy, będący pasjonatami swojej pracy mogą w skuteczny sposób przekazać swoją wiedzę i umiejętności. Dbamy o to, żeby każdy uczestnik naszych kursów nie tylko zdobył odpowiednie kwalifikacje, ale również potrafił je sprawnie wykorzystać w dalszej pracy. 

Instruktorzy z którymi współpracujemy posiadają uprawnienia egzaminatorów, przez co bardzo dobrze potrafią przygotować uczestnika naszego kursu do zdania wymaganego egzaminu. Nasz zespół składa się z doświadczonych praktyków z umiejętnościami pedagogicznymi, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje, a ich misją jest tworzenie nowej kadry dobrze przygotowanych kierowców zawodowych. 


Jesteśmy obecni na rynku od 16 lat. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i wiedzy możemy zapewnić Państwu profesjonale i rzetelne szkolenia dostosowane do Państwa indywidualnych potrzeb. Kursy organizowane przez naszą firmę cechuje wysoka jakość oraz nastawienie na satysfakcję i zadowolenie Klienta. Dziś jesteśmy jedną z największych firm szkoleniowych w tej części Polski. Zatrudniamy ponad 100osób, posiadamy oddziały w Łodzi, Radomiu i Opolu. Prowadzimy szkolenia dla branży przemysłowej, transportowej, górniczej, spawalniczej oraz przetwórstwa drzewnego, lotniczej i kolejowej. Teraz z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu nowy dział szkoleń w naszej Akademii- Akademię Kierowcy Zawodowego!


Terminy kursów

E-learning
kursy online
zapisz się
E-learning
kursy online
zapisz się
W KAŻDY PONIEDZIAŁEK o godz. 17:00 prowadzimy spotkania organizacyjne
Na spotkaniach pomagamy wypełnić dokumenty potrzebne do ustalenia Profilu Kandydata na Kierowcę, Zapraszamy!
zapisz się
10 grudnia 2022 r., godz. 9:00 KURS WEEKENDOWY kat. A1, A2, A, B, C, C+E, D
Zajęcia odbywają się przez dwa kolejne weekendy z rzędu, godz. 9:00 - 15:00
zapisz się
13 grudnia 2022 r., godz. 16:30 KURS 5 DNIOWY kat. A1, A2, A, B, C, C+E, D
Zajęcia odbywają się codziennie przez 5 dni - wt - pt i wt w godz. 16:30 – 21:00
zapisz się

Zapisz się na kurs

Wypełnij Formularz. Skontaktujemy się z Tobą w celu weryfikacji zapisu.